خرید فایل(برج تقطير 57 ص)

نام فایل : برج تقطير 57 ص فرمت : .doc تعداد صفحه/اسلاید : 41 حجم : 51 مگابایت . در اين قسمت به صورت خلاصه يک برج تقطير و اجزاي آن را مورد بررسي قرار مي دهيم در بخش هاي بعدي به تشريح و توضيح کامل هر يک از اجزاي برج تقطير خواهيم پرداخت . تقطير ، در واقبرج تقطير 57 ص|50509404|hoq|
نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان برج تقطير 57 ص آماده دریافت می باشد.

نام فایل : برج تقطير 57 ص


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 41


حجم : 51 مگابایت. در اين قسمت به صورت خلاصه يک برج تقطير و اجزاي آن را مورد بررسي قرار مي دهيم در بخش هاي بعدي

به تشريح و توضيح کامل هر يک از اجزاي برج تقطير خواهيم پرداخت
.
تقطير ، در واقع ، جداسازي فيزيکي برشهاي نفتي است که اساس آن ، اختلاف در نقطه جوش هيدروکربنهاي مختلف است. هر چه هيدروکربن سنگينتر باشد، نقطه جوش آن زياد است و هر چه هيدروکربن سبکتر باشد، زودتر خارج مي‌شود. اولين پالايشگاه تاسيس شده در جهان ، در سال 1860 در ايالت پنسيلوانياي آمريکا بوده است. نفت خام ، از کوره‌هاي مبدل حرارتي عبور کرده، بعد از گرم شدن وارد برجهاي تقطير شده و تحت فشار و دما به دو صورت از برجها خارج مي‌شود و محصولات بدست آمده خالص نيستند. انواع برجهاي تقطير در زير توضيح داده مي‌شوند.
برجهاي تقطير با سيني کلاهکدار
در برجهاي تقطير با سيني کلاهکدار ، تعداد سينيها در مسير برج به نوع انتقال ماده و شدت تفکيک بستگي دارد. قطر برج و فاصله ميان سيني‌ها به مقدار مايع و گاز که در واحد زمان از يک سيني مي‌گذرد، وابسته است. هر يک از سيني‌هاي برج ، يک مرحله تفکيک است. زيرا روي اين سينيها ، فاز گاز و مايع در کنار هم قرار مي‌گيرند و کار انتقال ماده از فاز گازي به فاز مايع يا برعکس در هر يک از سيني‌ها انجام مي‌شود. براي اينکه بازدهي انتقال ماده در هر سيني به بيشترين حد برسد، بايد زمان تماس ميان دو فاز و سطح مشترک آنها به بيشترين حد ممکن برسد.
بخشهاي مختلف برج تقطير با سيني کلاهکدار
بدنه و سينيها
:
جنس بدنه معمولا از فولاد ريخته است. جنس سيني‌ها معمولا از چدن است. فاصله سيني‌ها را معمولا با توجه به شرايط طراحي ، درجه خلوص و بازدهي کار جداسازي بر مي‌گزينند. در بيشتر پالايشگاههاي نفت ، براي برجهاي تقطير به قطر 4
ft
فاصله ميان 50 - 18 سانتيمتر قرار مي‌دهند. با بيشتر شدن قطر برج ، فاصله بيشتري نيز براي سيني‌ها در نظر گرفته مي‌شود.
سرپوشها يا کلاهکها
:
جنس کلاهکها از چدن مي‌باشد. نوع کلاهکها با توجه به نوع تقطير انتخاب مي‌شود و تعدادشان در هر سيني به بيشترين حد سرعت مجاز عبور گاز از سيني بستگي دارد.
موانع يا سدها
:
براي کنترل بلندي سطح مايع روي سيني ، به هر سيني سدي به نام "ويير" (
wier
) قرار مي‌دهند تا از پايين رفتن سطح مايع از حد معني جلوگيري کند. بلندي سطح مايع در روي سيني بايد چنان باشد که گازهاي بيرون آمده از شکافهاي سرپوشها بتوانند از درون آن گذشته و زمان گذشتن هر حباب به بيشترين حد ممکن برسد. بر اثر افزايش زمان گذشتن حباب از مايع ، زمان تماس گاز و مايع زياد شده ، بازدهي سيني‌ها بالا مي‌رود.
برجهاي تقطير با سيني‌هاي مشبک
در برجهاي با سيني مشبک ، اندازه مجراها يا شبکه‌ها بايد چنان برگزيده شوند که فشار گاز بتواند گاز را از فاز مايع با سرعتي مناسب عبور دهد. عامل مهمي که در بازدهي اين سينيها موثر است، شيوه کارگذاري آنها در برج است. اگر اين سينيها کاملا افقي قرار نداشته باشند، بلندي مايع در سطح سيني يکنواخت نبوده و گذر گاز از همه مجراها يکسان نخواهد بود.
...مطالب دیگر:
📝هورمون های گیاهی و کاربرد آن در گیاه و باغبانی📝هوش تجاری📝هوش مصنوعی توزیع شده📝هوش مصنوعی در کاربریهای پزشکی📝هوش مصنوعي فصل هفتم📝هوش مصنوعي و عامل های منطقی📝هوش مصنوعي فراتر از جست و جوی کلاسیک📝هوش مصنوعي📝هوش،،تعریفهای مختلف و بهره هوشی 22 اسلاید📝هوشمندي بازار به منظور تعيين استراتژي و برنامه ريزي📝هویت واقتدار ملی📝هیدرو موتور📝هیستامین وآنتی هیستامین📝هيجان چيست؟📝یادگیری درخت تصمیم📝یادگیری و انواع آن📝یادگیری📝یرقان یا زردی📝یک ارائه خوب جلسه دفاع از پایان نامه📝یک پارادایم چگونه ایجاد میشود📝یکپارچه سازی خدمات کتابخانه های دیجیتال📝یکپارچه سازی و مدل سازی سازمان📝یولاف گیاه 25 اسلاید📝یونجه📝يادگيري توام با درآمد