خرید فایل(اهميت بلوغ 145 ص)

نام فایل : فرمت : .doc تعداد صفحه/اسلاید : 131 حجم : 47 مگابایت فصل اول: اهميت بلوغ اهميت بلوغ: ما ضمن مباحث گذشته به تناسب از اهميت دوران نوجواني و طبعاً مسأله بلوغ سخن مي آوريم و اينك براي تكميل آن مباحث و فراهم آوردن مدخل و مقدمه اي براي مباحث بعداهميت بلوغ 145 ص|50509389|hoq|
نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان اهميت بلوغ 145 ص آماده دریافت می باشد.

نام فایل :


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 131


حجم : 47 مگابایتفصل اول:
اهميت بلوغ
اهميت بلوغ:
ما ضمن مباحث گذشته به تناسب از اهميت دوران نوجواني و طبعاً مسأله بلوغ سخن مي آوريم و اينك براي تكميل آن مباحث و فراهم آوردن مدخل و مقدمه اي براي مباحث بعدي با رعايت اختصار مواردي را عرضه مي داريم:
شرايط اين مرحله:
دوران بلوغ را به دليل اهميت و نفوذ بخشي و هم از جهت روابط و مراودت با عناويني نسبتاً گويا به صورت زير معرفي كرده اند:
- دوران انتقال:

به دليل انتقال نوجوان از مرحله كودكي و وابستگي به مرحله استقلال و ورود به دنياي بزرگترها.
- دوران عصيان و نافرماني نسبت به بزررگترها به دليل احساس بزرگي و استقلال.
- دوران اضطراب به دليل شرايط خاص دنياي بلوغ و ريختن هورمونهاي غدد در خون.
- دوران غرور و مستي، بدليل رؤياها، احتلامها و آينده بيني هاي شيرين.
- دوران تولد جديد كه به نظر هال تكامل يافته ترين خصايص انساني در اين مرحله ظاهر مي شود
1- نظريه هاي بنيادي در نوجواني، ص 14
. سونيز دوران بلوغ را دوران تولد جديد مي خواند
2- مسائل نوجوان و جوان، ص 17
.
- دوران بحران است (
erise
) به ويژه كه براي او بحران انطباق با شرايط جديد، محيط جديد و خواسته هاي جديد پيش مي آيد و او در اين انديشه است كه با هوس هاي خويش چگونه كنار آيد.
بروز مشكلات و تغييرات:
تغييرات متعددي در شرايط رشد و حيات او پديد مي آيد كه آن خود عامل توجيه بروز بحران است. در درون او آشوبهايي از شرايط هوسمندي نو وخواسته هاي غير قابل دسترس وجود دارد كه ذهن او را به خود مشغول مي دارد، به طوري كه براي اقناع آن در حال نقشه كشي است.
بلوغ را دوران طوفان زندگي خوانده اند. اين طوفان نشأت گرفته از درون است زيرا كه غدد بيدار شده و هورمونهاي آن همچون سربازاني از درون قلعه وجود به او حمله آورده و در معرض رگبارهاي خود قرار مي دهند و او وامانده است كه با اين هجوم ها چه كند و چگونه خود را آرامش بخشد. مرحله انقلاب است و اين انقلاب همه وجود و شخصيت او را نيز نفوذ قرار داده و شور و هيجاني در زندگي او ايجاد مي كند. به نظر برخي از صاحب نظران بلوغ نمايندة حقيقي تحولي عميق در سازمان روان است و ذهن و عاطفه و روان همانند جسم نوجوان تحت فشارها و نفوذهاي آن است. مشكلاتي كه به او رخ مي نمايند به علت توسعه بحران شخصيت تراكم و تغيير ناگهاني عواطف، فشار و طوفان مربوط به تحمل وضع گذشته خانه و مدرسه است كه او خط و روش و بنياد آن را زير سؤال مي برد. او را از اين پديده اي اعجاب انگيز بايد خواند كه با بروز صفات ثانويه از يك سو قابليت هايي و از سوي ديگر احساس نگراني هايي براي او حاصل مي شود.
...مطالب دیگر:
📃تحقیق در مورد تصفيه فاضلاب‌ها 41 ص 📃تحقیق در مورد تعریف مهارتهای زندگی 📃تحقیق در مورد تعریف موتور 📃تحقیق در مورد ترور در اسلام از ديدگاه قرآن و حديث 📃تحقیق در مورد تعیین وزن اتمی منیزیم 23 ص 📃بخوانیم پنجم ابتدایی دوست صمیمی و دانا 📃تحقیق در مورد تغذيه سالمندان 39 ص 📃تحقیق در مورد تفسير سوره جن 50 ص 📃تحقیق در مورد تقابل فكري شيعه و سني 📃تحقیق در مورد تفكر از ديدگاه آيات و روايات 77 ص 📃تحقیق در مورد تندآموز مفاهيم شبكه‌هاي كامپيوتري 40 ص 📃تحقیق در مورد تنش شوری در گیاهان زراعی 10 ص 📃تحقیق در مورد تولید دندانه های چرخدنده به روش صفحه تراشی 📃تحقیق در مورد توليدانرژي از توده حياتي 📃تحقیق در مورد تولید لباس کار 📃تحقیق در مورد جابجايي رسوبات عمود بر ساحل و پروفيل توسعه يافته 📃تحقیق در مورد جامعه شناسی شهری 7ص 📃تحقیق در مورد جامعه شناسي شهري و روستايي 📃تحقیق در مورد جامعه و مدرسه 11ص 📃تحقیق در مورد جامعه مدني و مشاركت نوجوان 📃تحقیق در مورد جامعه مدني و جامعه سياسي 115 ص 📃هدیه های آسمانی پنجم درس صبح روز بعد 📃تحقیق در مورد جداسازى موليبدنيت از كنسانتره مس سرچشمه كرمان 📃تحقیق در مورد جنگلهای شمال 16 ص 📃تحقیق در مورد جهاني شدن و صنعت خودرو