خرید فایل(اهميت بلوغ 137 ص)

نام فایل : فرمت : .doc تعداد صفحه/اسلاید : 123 حجم : 45 مگابایت اهميت بلوغ: ما ضمن مباحث گذشته به تناسب از اهميت دوران نوجواني و طبعاً مسأله بلوغ سخن مي آوريم و اينك براي تكميل آن مباحث و فراهم آوردن مدخل و مقدمه اي براي مباحث بعدي با رعايت اختصار مواهميت بلوغ 137 ص|50509388|hoq|
نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان اهميت بلوغ 137 ص آماده دریافت می باشد.

نام فایل :


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 123


حجم : 45 مگابایتاهميت بلوغ:
ما ضمن مباحث گذشته به تناسب از اهميت دوران نوجواني و طبعاً مسأله بلوغ سخن مي آوريم و اينك براي تكميل آن مباحث و فراهم آوردن مدخل و مقدمه اي براي مباحث بعدي با رعايت اختصار مواردي را عرضه مي داريم:
شرايط اين مرحله:
دوران بلوغ را به دليل اهميت و نفوذ بخشي و هم از جهت روابط و مراودت با عناويني نسبتاً گويا به صورت زير معرفي كرده اند:
- دوران انتقال:

به دليل انتقال نوجوان از مرحله كودكي و وابستگي به مرحله استقلال و ورود به دنياي بزرگترها.
- دوران عصيان و نافرماني نسبت به بزررگترها به دليل احساس بزرگي و استقلال.
- دوران اضطراب به دليل شرايط خاص دنياي بلوغ و ريختن هورمونهاي غدد در خون.
- دوران غرور و مستي، بدليل رؤياها، احتلامها و آينده بيني هاي شيرين.
- دوران تولد جديد كه به نظر هال تكامل يافته ترين خصايص انساني در اين مرحله ظاهر مي شود
1- نظريه هاي بنيادي در نوجواني، ص 14
. سونيز دوران بلوغ را دوران تولد جديد مي خواند
2- مسائل نوجوان و جوان، ص 17
.
- دوران بحران است (
erise
) به ويژه كه براي او بحران انطباق با شرايط جديد، محيط جديد و خواسته هاي جديد پيش مي آيد و او در اين انديشه است كه با هوس هاي خويش چگونه كنار آيد.
بروز مشكلات و تغييرات:
تغييرات متعددي در شرايط رشد و حيات او پديد مي آيد كه آن خود عامل توجيه بروز بحران است. در درون او آشوبهايي از شرايط هوسمندي نو وخواسته هاي غير قابل دسترس وجود دارد كه ذهن او را به خود مشغول مي دارد، به طوري كه براي اقناع آن در حال نقشه كشي است.
بلوغ را دوران طوفان زندگي خوانده اند. اين طوفان نشأت گرفته از درون است زيرا كه غدد بيدار شده و هورمونهاي آن همچون سربازاني از درون قلعه وجود به او حمله آورده و در معرض رگبارهاي خود قرار مي دهند و او وامانده است كه با اين هجوم ها چه كند و چگونه خود را آرامش بخشد. مرحله انقلاب است و اين انقلاب همه وجود و شخصيت او را نيز نفوذ قرار داده و شور و هيجاني در زندگي او ايجاد مي كند. به نظر برخي از صاحب نظران بلوغ نمايندة حقيقي تحولي عميق در سازمان روان است و ذهن و عاطفه و روان همانند جسم نوجوان تحت فشارها و نفوذهاي آن است. مشكلاتي كه به او رخ مي نمايند به علت توسعه بحران شخصيت تراكم و تغيير ناگهاني عواطف، فشار و طوفان مربوط به تحمل وضع گذشته خانه و مدرسه است كه او خط و روش و بنياد آن را زير سؤال مي برد. او را از اين پديده اي اعجاب انگيز بايد خواند كه با بروز صفات ثانويه از يك سو قابليت هايي و از سوي ديگر احساس نگراني هايي براي او حاصل مي شود.
اهميت شرعي بلوغ:
دوران بلوغ از نظر شرعي اهميت فوق العاده اي دارد. از آن بابت كه مهمترين وضع و شرايط براي حيات است و آدمي جهت ورودي به عرصه تكليف الهي و كار براي خدا و معامله با خدا آمادگي پيدا مي كند و در شرايطي قرار مي گيرد كه مي تواند با او رابطه مستقيم پيدا كند. در اسلام براي او جشن بلوغ است، نه تنها بلوغ عبادتي و نماز و روزه، بلكه بلوغ جنسي كه او وارد دنياي مردان و زنان مي شود و خداوند با او معامله يه انسان كامل را خواهد داشت. وعده بهشت، نعمت، رحمت، امداد عيني براي او نيز چون ديگران مطرح است و باب ضيافت الهي بر او نيز گسترده است. او با ورود به بلوغ حلم، بلوغ نكاح و بلوغ اشد در مقررات تكليفي بسياري وارد مي شود چون:
...مطالب دیگر:
تحقیق درباره چالش های محاسبه و فرصت های بهبودتحقیق درباره چرا در فصل خشک کود ازته بیشتری مصرف می شودتحقیق درباره چرا دینی یاد می گیریمتحقیق درباره چرا عده اي دست به خودكشي مي زنندتحقیق درباره چرا يادداشت برداري مي كنيمتحقیق درباره چرخه سوخت هسته ای چیستتحقیق درباره چشمان بي فروغتحقیق درباره چشمه آب گرمتحقیق درباره چقندر قندتحقیق درباره چك پرداخت نشدنيتحقیق درباره چکتحقیق درباره چگونه بين مسئوليت هاي كاري و خانوادگي تعادل برقرار كنيمتحقیق درباره چگونه زباله كمتري توليد كنيمتحقیق درباره چگونه نيروی خود را در ورزش تنيس به بالاترين حد خود برسانيمتحقیق درباره چند نمونه از گناهان زبانتحقیق درباره چهار نيروی اصلی تحقیق درباره چوبتحقیق درباره حافظه-Cacheتحقیق درباره حافظه هاتحقیق درباره حافظه و تصميم گيري در ورزشتحقیق درباره حجامتتحقیق درباره حدیث ثقلین یکی از حدیثتحقیق درباره حرفه ای شدن فیزیولوژی ورزشتحقیق درباره حسابداري شركتهاتحقیق درباره حسابداری مدیریت چیست